سید مصطفی آهنگرها

سلام! به اطلاع شما می‌رسانیم محتواهای این مطلب در وضعیت چرک‌نویس قرار دارد و هم‌اکنون درحال سپری کردن فرایند تدوین، تکمیل و بازنگری محتوا می‌باشد و صرفا جهت اطلاع مخاطب اصلی آن منتشر گردیده است. لذا حذف شدن این پیام به معنای انتشار نهایی این مطلب می‌باشد و به محض این اتفاق ما حتما این موضوع را از طریق این کانال در تلگرام اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

پیشگفتار

واقعیت این است که بعضی افراد برای پوشاندن خرابکاری[های] خود به هوچیگری پناه می‌برند، تا روی یک خطا یا برخی حقایق سرپوش بگذارند. چنین افرادی با دانایی به مسموم و نادرست بودن چنین رفتاری، برای پوشش دهی موضوعی خاص، به این علت که نمی‌خواهند مسئولیت اشتباهاتشان را بپذیرند و می‌خواهند آن خطا را به گردن فرد دیگری بیندازند، هوچی‌گری می‌کنند.

نمونه‌های این عمل را احتمالا در رفتار خیلی از سیاست‌مداران کشورمان دیده‌اید!

برای مثال بیایید اول به صحبت‌ها، حرف‌ها و توصیه‌ها در گروه دوم گوش کنیم و بعد آنها را با صحبت‌های افرادی که در گروه اول دم از فرهنگ و تفکر لیبرالی می‌زنند مقایسه نماییم.

گروه اول

گروه دوم

به سادگی می‌توان در ادبیات(گروه اول) اینگونه برداشت نمود که وقتی حرف از سکولار، غرب‌زده، آمریکایی، انگلیسی، لیبرال و… مطرح می‌گردد، در واقع هدف گوینده این است که فضای بحث را غبارآلود نماید تا علاوه بر هدف قرار دادن کسانی که حرف‌هایشان درست با این تعریف‌ها انطباق دارد، بتوانند بخش بزرگی از آدم‌های مخالف و منتقدشان را نیز از میان بردارد یا از میدان به دور کند.

البته شما بهتر از هر کسی از وضعیت امروز جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنید باخبر هستید. اما نکته‌ای که لازم به یادآوری می‌باشد این است که این قبیل رفتارها و برخوردها در دراز مدت آثار ناخوشایند و پیامدهای منفی زیر پوستی در جامعه ایجاد می‌کند.

۱- چرا والدین او واقعا از این موضوع بی‌خبر هستند؟!
۲- چرا در خانه مرد است و فقط در بیرون و کافه دیسفان ترنس‌زن می‌شود؟
۲- آیا این همه داستان‌سرایی و صحنه‌سازی می‌تواند تنها برای یک معافیت از خدمت سربازی باشد؟!

مقدمه

جهت محکم کاری برای تعامل و برقراری ارتباط هر چه بیشتر، صلاح می‌دانم در همین ابتدا من برخی از مفاهیم بسیار مهمی که در این مطلب ممکن است با آنها سر و کار داشته باشیم را مجدد بازنگری و تعریف مجدد کنم تا مشکلی خاصی پیش نیاد.

تعریف پرونده‌سازی:

بطور کلی تعریف پرونده‌سازی یا پاپوش‌دوزی به عملی گفته می‌شود که فرد یا افرادی با اتکا و بهره‌گیری از مستندات جعلی و ناحق قصد داشته باشند:
– عایق و مانع و سدی در راه پیشرفت یا زندگانی مردم ایجاد کنند.
– با حیله کسی را گناهکار جلوه بدهند تا بتوانند شخصی را دچار مخمصه، گرفتاری و دردسر کنند.
– علیه کسی توطئه کردن و سعی بر تخریب و زمین‌گیر کردن دیگران داشت باشند یا کسی را را به زحمت و رنج و تعب[گرفتاری] دچار کردن یا زیان و خسارتی ایجاد کردن.

تعریف مستندسازی:

بطور کلی مستندسازی، تهیه مجموعه‌ای از اسناد و مدارک است که سیر تکوین و تکامل یک فعالیت یا پروژه را از آغاز تا پایان همراه با تحلیل و ارزشیابی نشان خواهد داد. همچنین عمل مستندسازی یا جمع‌آوری ادله استناد پذیر در خیلی از مباحث از واجبات و نیازهای اصلی بشمار می‌آید. منجمله جرائم اینترنتی و سایبری.

هوچی‌گری:

یعنی دسته‌ای از افراد یک گروه در یک زمان، مغرضانه دروغی رو بیان می‌کنند که مبهم و گنگ است در حالی که آن را باور کرده و آن را بر اثر تکرار زیاد به یک اندیشه باورکردنی ملکه ذهنشان می‌کنند و بصورت مستمر به بیان آن بصورت روزانه می‌پردازند که البته در این میان، خیلی از افراد کوته فکر، آن را خرد جمعی می‌نامند که دچار دو اشتباه اثر پروانه‌ای و هاله‌ای گردیده‌اند [که ما آن را به جد رد کرده و آن را دور از خرد و اندیشه انسانی می‌دانیم]. لذا به تک تک آن افراد هوچی گویند.

متاسفانه بطور کلی این افراد خیل عظیمی از جامعه ما را تشکیل می‌دهند؛ در نتیجه راه اثبات حق در چنین شرایطی سخت است و به صورت خیلی شفاف می‌توان گفت شرایط بسیار خطرناکی را در جامعه ایجاد می‌کنند؛ چرا که ما در این حوزه دچار فقر قانونی هستیم. و همانگونه که خود بهتر می‌دانید این موضوع هم‌اکنون در فضای مجازی به یک معضل و بحران بسیار جدی تبدیل شده است.

نتیجه گیری:
هوچی‌گری: یعنی جهت‌دهی و تحریک شنوندگان و جلوگیری از مطرح شدن یا اثر گذاشتن!
هوچی‌گر: به کسی گفته می‌شود که با پُرحرفی و جار و جنجال؛ با دروغ و شایعه‌پراکنی و نشر اکاذیب؛ با هتک حرمت و تشویش اذهان عمومی قصد دارد عوام را اغوا کند تا بتواند حَقی را باطل گردانده یا حقیقتی را تحریف یا مخفی نماید.

جادی برای چی می‌خواهید؟! مشاوره بهتون میده؟! مدیریتون میکنه؟ راه‌های جدید برای نفرت‌پراکنی و تفرقه‌اندازی یادتان میده؟! زمینه‌سازی و جریان‌سازی میکنه؟!


از شنیدن اسم «مجوز پوشش» جا خوردی؟! این را بخون! 👇

حالا می‌تونی ذوب بشی🤣 داره میگه چندتا دوست ترنس داره که وارد پوشش شدن! چادری شدن و نماز و روزه‌شان هم ترک نمی‌شود!
یعنی واقعا شما داشتید از من دفاع می‌کردید!🤧
احسنت اونم با هوچیگری و کلی‌حاشیه‌سازی و توهمت و توهین؟
نه باشعور! تو داشتید در حقیقت از قبیله خودتان دفاع می‌کردید!

مثل حذف کردن دیگران و دور کردن از اجتماع نرم‌افزار آزاد!

چند سوال

شنیده‌اید که می‌گویند: هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمی‌گیرد!

شما بفرمایید با رته تحصیلی علوم سیاسی چرا اینقدر سنگ نرم‌افزار آزاد را به سینه می‌زنید؟!

کل فلسفه و منطق و اصول نرم‌افزار آزاد، جنبش آن و …دقیقا همان تعریف است که خودت بیان کردید!

جنابعالی که از نرم‌افزار تنها مصرف‌کنندگی و تبلیغ کردن! جاج کردنش را یاد گرفتی! فقط بلدی بری زیر توییت مسولین ای فلان و آی بهمان راه بیندازی!

آیا چهار خط کد بلدی بنویسی یا اصلا بلدی سورس کد بخوانی و بفهمی کد مخرب داره یا نه؟! یا فقط هر چی گیرت میاد کامپایل می‌کنی و از استفاده می‌کنی؟!

خیلی به نرم افزار آزاد ارادت دارید؟!
بیا برو تکلیف این حساب و کتاب پروژه فونت آزاد را مشخص کن

اما نه! هیچ کاری نمی‌کنی چون اصلا برای تو نرم‌افزار مهم نیست!

هدف اصلی شما ارزش‌زدایی و از خود بیگانه کردن
یک مشت جوان خام هیجان‌زده بیشتر نیست!.

راستی این کدام مدیره که فرمان دستور حمله گروهی را به شما می‌ده؟!
جادی؟!
دانیال؟!
امیرحسین گودرزی؟!

بعدا…

اندروید
ملی؟! بومی؟! ایرانی؟! جاسوس چینی؟!


اسکرین‌شات کامل این گفتگو 👆 را اینجا ببینید.

dd

شاید خیلی بیشتر از این حرف‌ها باشد! اما فعلا کافیست!
نکته آخر:

در دشمنی دورنگی نیست
کاش دوستان هم در موقع خود چون دشمنان بی ریا بودند