امیرعماد میرمیرانی(جادی)

این صفحه بصورت موقت از حالت محافظت شده خارج می‌گردد تا صرفا به یک مخاطب مشخص نسبت به برخی مباحث و موضوعات هشدار داده شود. محتوای این صفحه بیشتر جنبه یادداشت دارد و فقط به همین منظور چیدمان شده است.

گواهی رفع مسئولیت 🙂

نوشته‌ٔ زیر-که اصلا نوشته نیست! و فقط مستندات آماده شده چندین نوشته دیگر است- فقط و فقط حاوی تجربیات و نظرات و حرف‌های شخصی من از گذشته تا هم‌اکنون است و هیچ دلیلی ندارد که شما حتما با من هم نظر باشید و یا نباشید!.

رسالت شخصی من اشتراک گذاری دانش ، تجربه و راهکارهایی است که برای خودم نتیجه چه خوب چه بد ایجاد کرده است و امیدوارم برای شما نیز نتیجه آفرین و سودبخش باشد.
و فراموش نکنید این حق من است، اگر باور ندارید از زبان خود جادی بشنوید👈


طرفدار اخلاق هستم پس عوام‌فریب نیستم. من طرفدار اخلاق هستم. از دروغ بدم می‌آید و اهل پنهانکاری نیستم. اگر کاری زشت باشد انجامش نمی‌دهم و اگر احساس کنم کاری آنقدر زشت است که قابل بیان کردن نیست، ترجیح می‌دهم اصولا انجامش ندهم. آرامش روانی‌ام را هم مدیون همین هستم که هیچ وقت نگران افشا شدن رازی یا کاری یا چیز پنهانی نباشم.

چیزی که باعث می‌شود نسبت به آن اینقدر حساس باشم دروغ‌هایی است که آدم‌ها به خاطرش می‌گویند و روابطی که خراب می‌شوند. من از تجاوز، شکنجه و فقر هم بدم می‌آید و این به این معنا نیست که هر کس کسی را شکنجه کرد، مورد تجاوز قرار داد یا به فقر کشاند مدعی شود که مشغول تابو شکنی است.
بگذارید خلاصه بگویم چرا از عوام‌فریبی بدم می‌آید. به سه دلیل: ۱. چون توسعه را دوست دارم و از فقر بدم می‌آید ۲. چون به اخلاق پایبندم و از دروغ بدم می‌آید ۳. چون برای جامعه و روابط انسانی اهمیت قایلم و از بیگانگی بدم می‌آید.

اگر مشاهده کردید شخصی در شرایط عادی و هوشیار، دارد کارهایی متضاد و متناقض با حرف‌هایش انجام می‌دهد و خیلی هم بر روی آنها اصرار و تاکید دارد، می‌شود اعتقادش را بهانه‌ای در نظر گرفت برای توجیه کارهایش

«شیاد‌ترین و آشکارترین منافق آن کسی است
که کار زشتی را بر دیگران بد شمارد، در حالی که خود اهل آن عمل ناپسند است.»

بعضی‌ها دیگه این قدر شبیه به یکدیگر رفتار می‌کنند
که اصلا نیاز نمیشه بنشینیم احتمالاتش را حساب و کتاب کنیم :))

متاسفانه جامعه‌ای که توش زندگی می‌کنیم داره دائما تلاش می‌کند به ما یاد بده که آدم خوب وجود ندارد و همه خبیثن. این جامعه به ما می‌گوید اگر چیزی به نظر خوب می‌اومد حتما یک کاسه‌ای زیر نیم کاسه داره و متاسفانه اینقدر دور و برمان دروغ شنیدیم و کثیف کاری دیدیم (دقیقا هم از کسانی که داد و هوار خوبی‌شان گوش فلک رو پاره کرده) که دیگه برایمان سخته باور کنیم افرادی بدون چشم داشت کوتاه مدت کارهای خوبی انجام بدن.
اما خوشبختانه واقعیت دنیا یک چیز دیگه است (: انسان در حالت طبیعی یک موجود خبیث نیست. ما اگر گرسنه نباشیم و اگر تحقیر شده نباشیم از کمک به همدیگر و همکاری لذت می‌بریم. دقیقا به همین دلیل است که دیکتاتورها سعی می‌کنند انسان‌ها رو تحقیر شده و گرسنه نگه دارن (با کمبود غذا، سکس، دانش، محبت، آرامش، …).